Viešieji pirkimai

Nuoroda į Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą:

cvpp.eviesiejipirkimai.lt

Nuoroda į Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą: cvpp.eviesiejipirkimai.lt

Nr. Pirkimo pavadinimas Pagrindimas (pirkimų, viršijančių 1000 Eur be PVM)
  1.  
IT įrangos, reikalingos nuotolinio stebėjimo duomenų panaudojimo sistemos preliminariam vandenų būklės vertinimui ir efektyvesniam jos valdymui, funkcionavimui įsigijimas

Perkama kompiuterinė įranga reikalinga Aplinkos apsaugos agentūroje kuriamai inovatyviai sistemai, kuri vykdys pirminių palydovinių duomenų paėmimą, apdorojimą, taip pat, jau dalinai apdorotų kosminių vaizdų mozaikų apdorojimą, analizę.

Taip pat, sistema bus paruošta taip, kad būtų pritaikyta galimam vėlesniam sistemos funkcionalumo praplėtimui (pvz. įtraukiant papildomas paslaugas, duomenų srautus, arba tobulinant esamos informacijos apdorojimo kokybę keičiant ar kuriant naujus skriptus pagal sistemos apmokymą su naujais duomenimis). Todėl šiai palydovyninių duomenų apdorojimo sistemai reikalinga galinga, specifinių parametrų kompiuterinė įranga.

Darbo stotims (stacionariems arba nešiojamiems kompiuteriams) turi būti užtikrinta pakankama greitaveika sistemos klasifikavimo algoritmams atlikti bei peržiūrėti sugeneruotas išklasifikuotas nuotraukas, darbo stotims reikalingas procesorius Intel Core i7, ne mažiau 8 branduoliai, ne mažiau 16 loginių branduolių, ne žemesnės kaip 11 kartos, operatyvioji atmintis (RAM)ne mažesnė kaip 64GB. Už nuotraukų vaizdavimą ir apdorojimą atsakinga vaizdo plokštė, todėl integruotos vaizdo plokštės, kurios našumo pakanka atliekant paprastas biuro užduotis neužtenka. Būtina atskira vaizdo plokštė specialiai darbui su grafika, aukštos raiškos nuotraukomis. Kokybiškam darbui su apdorotais duomenimis reikalingi ir monitoriai darbo stotims, orientuoti darbui su grafika (ekrano rezoliucija ne žemesnė nei 3840 x 2160, ekrano ryškumas ne žemesnis nei 300 cd/m2 ).

Taip pat, reikalinga itin talpi (ne mažiau 24TB) išorinė duomenų saugykla, pasižyminti aukšta greitaveika, kuri leistų saugoti dalį svarbių duomenų, jei serveryje pritrūktų vietos ir/arba būtų nepasiekiamas, taip pat, numatant ateityje plėsti sistemos galimybes, susitvarytis su padidėjusiais duomenų srautais.

Tai minimalus įrangos kiekis, kuris leistų užtikrinti pakankamą sistemos funkcionavimą ir realų panaudojimą integruojant ją į Aplinkos apsaugos agentūros vykdomus vandens būklės ir poveikio jiems vertinimo procesus, užtikrinant geresnius kokybės vertinimo ir sprendimų priėmimo rezultatus, tolimesnį sistemos panaudojimą bei vystymą.

Išanalizavus CPO kataloge siūlomus kompiuterinės įrangos variantus paaiškėjo, kad kompiuterinės įrangos pagal kuriamai sistemai tinkamai funkcionuoti reikalingus techninius parametrus, nėra siūloma.

 

   
     
     

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-25