Visos naujienos

Valstybinio aplinkos monitoringo duomenys rodo, kad reikšmingos daugiametės chlorofilo a koncentracijos kaitos tendencijos Kuršių mariose ir Baltijos jūroje nėra.

Siekiant užtikrinti, kad elektros ir elektroninės įrangos atliekos būtų tvarkomos efektyviai ir skaidriai, nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigalioja reikalavimas jas tvarkyti pagal Europos standartą.

Kuršių marios yra sekli ir beveik gėla lagūna, veikiama Nemuno, Minijos ir mažesnių upelių vandens, kurios kasmet atplukdo apie 23 km3 gėlo vandens.

Sprogdinant pirotechnikos gaminius į atmosferą patenka anglies dioksidas, sunkieji metalai ir kitos medžiagos, kurios kenkia aplinkos oro kokybei.

Aplinkos apsaugos agentūra įgyvendina Nevėžio ir kitų upių ruožų renatūralizavimo priemones. Švelniosios renatūralizacijos darbai jau baigti Alantos, Aptekos ir Juostino upėse.

Gruodžio 22 d. 14 val. vyks Baltijos aplinkos forumo organizuojama diskusija „Pavojingų cheminių medžiagų vengimas – žingsnis link atsakingo produkto“.

2021 m. gruodžio 14 d. nuotoliniu būdu vyko 9-asis Lietuvos–Lenkijos tarpvalstybinių vandenų komisijos posėdis.

Šiemet pagal valstybinę aplinkos monitoringo programą Aplinkos apsaugos agentūra kartu su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutu pradėjo vykdyti NATURA 2000 tinklui priklausančių jūros dugno buveinių – rifų – tyrimus.

Gruodžio 7 d. Aplinkos apsaugos agentūros Cheminių medžiagų skyrius, bendradarbiaudamas su Baltijos aplinkos forumu, surengė nuotolinį seminarą „SCIP duomenų bazė ir REACH: gaminių tiekėjų pareigos“.

Užbaigti švelniosios renatūralizacijos tvarkymo darbai pirmose Širvintos, Mūšios, Musės, Vyžintos, Alantos ir Aptekos upėse.

Pagal REACH reglamentą nuo 2022 m. sausio, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą, ES ribojami tūkstančiai kenksmingų cheminių medžiagų, esančių tatuiruočių dažuose ir ilgalaikio makiažo priemonėse.

2021 m. gruodžio 7 d. Aplinkos apsaugos agentūros Cheminių medžiagų skyrius, bendradarbiaudamas su Baltijos aplinkos forumu, organizuoja nuotolinį seminarą „SCIP duomenų bazė ir REACH: gaminių tiekėjų pareigos“.