Visos naujienos
-
2023 03 24Prasidėjo konsultacijos dėl pasiūlymo riboti „amžinąsias“ chemines medžiagas
Konsultacijos dėl apribojimo pasiūlymo prasidėjo 2023 m. kovo 22 d. ir vyks iki 2023 m. rugsėjo 25 d.

Žuvų neršto ir migracijos laikotarpis – nuo 2023 m. balandžio 7 d. iki 2023 m. birželio 30 d.

Lietuvos priekrantėje pirmą kartą sugautas 2002 m. grundalas išplito visoje Baltijos jūros priekrantėje ir tapo dominuojančia žuvimi. Ši žuvis keičia priekrantės rifo buveines.

Lietuvai nustatyti į aplinkos orą išmetamų teršalų sumažinimo tikslai (palyginti su 2005 m. išmestu kiekiu) 2021 m. buvo pasiekti sumažinant sieros dioksido SO2 ir kietųjų dalelių KD2,5 išmetimus. Azoto oksidų (NOX), ne metaninių lakiųjų organinių junginių (NMLOJ) ir amoniako (NH3) numatyti išmetimų sumažinimų tikslai nebuvo pasiekti.

Taršos prevencijos departamento Atliekų prevencijos skyriaus vyr. specialistė Ieva Lebednikienė ir Atliekų licencijavimo skyriaus vyr. specialistė Evelina Mickevičiūtė praeitą savaitę dalyvavo Jaunųjų geografų organizuotame renginyje Vilniaus universiteto Geomokslų institute.

Viešų konsultacijų pradžia – 2023 m. kovo 15 d. Komentarus galima teikti iki 2023 m. gegužės 22 d.

Kviečiame susipažinti su Agentūros veikla

Kovo 22 d. vyko tarpinstitucinis ir tarpvalstybinis susitikimas.

2023 m. kovo 15 d. prasidėjo konsultacijos dėl per- ir polifluoralkilo medžiagų (PFAS) naudojimo gesinimo putose ir vyks 2 mėnesius, iki 2023 m. gegužės 15 d.

Minint pasaulinę Žemės dieną, vilniečių ir sostinės svečių žvilgsnius traukia unikali tirpstančio ledo instaliacija. Tai manifestas, kviečiantis atkreipti visuomenės dėmesį į destruktyvų žmogaus santykį su aplinka bei skatinimas domėtis aplinkosauga ir ieškoti tvaresnių sprendimų kasdieniame gyvenime.

Aplinkos apsaugos agentūra šiemet minėdama savo veiklos 20-metį keičia vizualinį identitetą. Nuo šiandien naudosime atnaujintą logotipą, kuris vizualiai panašus į anksčiau turėtą, tačiau yra lengvesnis ir draugiskesnis aplinkai.

2021–2022 m. Aplinkos apsaugos agentūra kartu su Klaipėdos universiteto mokslininkais, atliko rifų ir makrofitų Baltijos jūroje ir Kuršių mariose monitoringą.

Nuo vasario 25 d. PFCA draudžiama gaminti ir tiekti rinkai. Apribojamas jų, kaip sudedamųjų dalių, naudojimas gaminant ir tiekiant rinkai kitas medžiagas, mišinius ir gaminius arba jų dalis. Kai kuriems naudojimo būdams suteikiamas pereinamasis laikotarpis.