Susitarimas su įstaigos vadovu

Susitarimas su vadovu.pdf

SUSITARIMAS

Dėl pagrindinių kadencijos laikotarpio ir (ar) tam tikrų jo etapų veiklos tikslų ir rezultatų su
Aplinkos apsaugos agentūros vadovu

2024 m. kovo 14 d.
Vilnius

I. ĮSTAIGOS PASKIRTIS IR VEIKLOS KRYPTYS

Aplinkos apsaugos agentūros (toliau – Agentūros) paskirtis yra pagal kompetenciją įgyvendinti priemones skirtas saugoti aplinkos orą nuo taršos, išlaikyti zonose ir aglomeracijose mažesnius oro užterštumo lygius, įgyvendinti priemones, skirtas išsaugoti ir gerinti paviršinių vandens telkinių būklę, rinkti, vertinti ir teikti informaciją apie aplinkos būklę, cheminių medžiagų ir preparatų (mišinių) srautus, taršą ir taršos prevencijos priemones, įgyvendinti ūkinės veiklos aplinkosauginį reguliavimą ir cheminių medžiagų valdymo politiką, užtikrinti racionalų gyvosios gamtos išteklių naudojimą ir tinkamą, teisės aktų reikalavimus atitinkančią jų apsaugą.

Agentūra atlieka šias funkcijas: koordinuoja ir vykdo aplinkos oro valstybinį monitoringą (išskyrus radiologinį), organizuoja ir vykdo paviršinių vandens telkinių būklės, Baltijos jūros ir Kuršių marių krantų pokyčių dinamikos valstybinį monitoringą ir vertina gautus duomenis, vykdo vandens, vandens telkinių dugno nuosėdų, vandens biotos ir nuotekų, išleidžiamų iš taršos šaltinių, tyrimus ir įvairių ataskaitų ir informacijos rinkimą, vertinimą, teikimą ir administracines funkcijas susijusias su aplinkos apsauga.

II. VALSTYBĖS LŪKESČIAI IR SIEKIAMI TIKSLAI ĮSTAIGOJE
Agentūrai keliamas lūkestis tapti pagrindiniu duomenų analitikos ir konsultavimo centru aplinkos būklės klausimais atveriant renkamus analitinius duomenis visuomenei ir siekti užtikrinti aukščiausią aplinkos apsaugos lygį užtikrinant kokybišką, savalaikį aplinkos būklės monitoringą ir skatinant tvarų išteklių naudojimą.
Aplinkos ministerija tikisi, kad Agentūros prioritetinės veiklos kryptys bus orientuotos į efektyvų oro, vandens taršos vertinimą, klimato kaitos švelninimo priemonių vertinimą, oro ir vandens kokybės gerinimą, politikos priemonių poveikio aplinkos rodikliams vertinimą, taršos ir kokybės pokyčių prognozavimą, o taip pat aplinkosauginį švietimą stiprinant visuomenės sąmoningumą ir atsakomybę. Tikimasi, kad Agentūra siekdama įgyvendinti šiuos prioritetus suburs kompetentingą Agentūros komandą, atnaujins Agentūros valdomas informacines sistemas užtikrinant jų kibernetinį saugumą, draugišku vartotojams būdu atvers kaupiamus duomenis visuomenei sukurs veiksmingą vidaus kontrolės sistemą, užtikrins veiklos teisėtumą, efektyvumą ir skaidrumą.
III. TIKSLAI PAGAL VEIKLOS KRYPTIS
1. Patobulinti ir optimizuoti leidimų išdavimą, išgryninant procesus, efektyviai paskirstant išteklius ir konsultuojant fizinius ir juridinius asmenis.
Rodiklis (-iai)202420252026
Išduodamų leidimų procesų skaitmenizavimas, proc.4070100
Optimizuoti leidimų išdavimo vidiniai procesai, proc.4070100
2. Stiprinti analitinius įstaigos pajėgumus, plėsti Aplinkos būklės analitikos centro veiklą, siekiant tapti nepriklausomu planuojamos ir įgyvendinamos aplinkosaugos politikos poveikio vertinimo kompetencijų centru. Didinti duomenų atvėrimą ir sinchronizaciją tarp skirtingų įstaigos ir kitų institucijų valdomų platformų.
Rodiklis (-iai)202420252026
Parengtos teisėkūros ir investicinių priemonių (ex ante) vertinimo skaičiuoklės klimato kaitos švelninimo, oro ir vandenų kokybės, išteklių naudojimo efektyvumo srityse (4 sritys), proc.100100100
Sukurti konsultavimo dėl teisėkūros ir investicinių priemonių kokybinio ir kiekybinio (ex ante) vertinimo „vieno langelio“ principu įrankius , vnt.4080100
Sukurti konsultavimo dėl teisėkūros ir investicinių priemonių kokybinio ir kiekybinio (ex ante) vertinimo „vieno langelio“ principu įrankius , vnt.1--
Suorganizuoti bent 4 mokymų dėl skaičiuoklių naudojimo sesijas, vykdyti konsultavimo sistemos stebėseną ir tobulinimą, proc.100100100
Siekiant valdyti kokybišką ir faktiniais duomenimis pagrįstą informaciją, vystyti ir stiprinti Aplinkos būklės analitikos centro kompetencijas, proc.202530
Atveriamų duomenų visuomenei dalis nuo valdomų duomenų rinkinių, proc.70100100
3. Agentūros, kaip kompetencijos centro aplinkos apsaugos klausimais, įvaizdžio gerinimas ir veiklos efektyvumo didinimas, atsižvelgiant į ilgalaikę Agentūros strategiją.
Rodiklis (-iai)202420252026
Agentūros klientų nuomonės apie Agentūros veiklą gerėjimas, balai vertinant suteiktas paslaugas (10 balų sistemoje).889
Parengtas Agentūros procesų optimizavimo planas, pristatytas Aplinkos ministerijai vnt.1--
Įgyvendintas Agentūros optimizavimo planas, proc.70100--
Stebimas ir vertinamas optimizavimo plano įgyvendinimas, parengtos išvados pristatomos Aplinkos ministerijai, vnt.111
4. Optimizuoti ir efektyvinti aplinkos monitoringo (valstybinio, savivaldybių, ūkio subjektų) sistemą.
Rodiklis (-iai)202420252026
Užtikrinti integralų AIVIKS sistemos veikimą numatant valstybinio, savivaldybių ir ūkio subjektų monitoringo duomenų sąveiką ir surinktų duomenų panaudojamumą 100 proc. vykdant Agentūros funkcijas, duomenų atvėrimą monitoringo sistemos subjektams (proc.)-50100
5. Užtikrinti kibernetinį saugumą įstaigoje integruojant jį į informacinių sistemų tęstinumo užtikrinimo, rizikų, incidentų valdymo ir duomenų saugos politikas ir procesus.
Rodiklis (-iai)202420252026
Kibernetinio saugumo priemonių, numatytų rizikų valdymo plane, įgyvendinimas, proc.707580
Informacinių sistemų veikimas atstatytas laiku per nustatytus terminus, proc.989999
Asmeniškai vadovo baigti strateginio lygmens kibernetinio saugumo mokymai, vnt.1--
Darbuotojų kibernetinės saugos kvalifikacijos kėlimas (darbuotojų išklausiusių kursus), proc.657585
Atlikti Informacinių sistemų (IS) veiklos tęstinumo valdymo planų išbandymai.Atlikti bent vienos IS veiklos tęstinumo valdymo plano bandymą75 proc.
visų turimų IS atlikti veiklos tęstinumo bandymai
90 proc.
visų turimų IS atlikti veiklos tęstinumo bandymai
IV. VEIKLOS TVARUMO TIKSLAI
Darnus vystymasis
Įstaigos veikla prisidėti prie darnaus vystymosi tikslų ir jų uždavinių įgyvendinimo.
Rodiklis (-iai)202420252026
Įstaigos metinio veiklos plano priemonių ir veiksmų dalis susieta su darnaus vystymosi tikslais, proc.-8080
Aplinkosauga
Mažinti įstaigos poveikį klimatui ir aplinkai, siekiant efektyvaus išteklių naudojimo visose įstaigos veiklos srityse.
Rodiklis (-iai)202420252026
Parengtas ir paviešintas įstaigos klimato neutralumo planas iki 2028 m., vnt.1--
Atliekama plano vykdymo stebėsena.--Parengta ir paviešinta plano vykdymo tarpinė ataskaita
Plano įvykdymas, proc.--50
Socialinė atsakomybė
Sukurti darbo aplinką, kurioje būtų užtikrinamas sąžiningas ir konkurencingas atlygis už atliktą darbą, lygios galimybės ir skatinamas aukštas darbuotojų įsitraukimas, užtikrinant jų motyvaciją.
Rodiklis (-iai)202420252026
Darbuotojų, kurie teigiamai vertina psichologinį klimatą, dalies didėjimas, lyginant su praėjusio tyrimo rezultatais (pagal VRM atliekamą ar analogišką tyrimą), proc.--2
Darbuotojų įsitraukimo vertinimas lyginant su praėjusio tyrimo rezultatais (vertinamas įsitraukimo į darbą indekso balais dalies didėjimas pagal VRM arba analogišką tyrimą)--0,10
Darbuotojų, kurie teigiamai vertina skatinimo ir motyvavo sistemą, dalies didėjimas, lyginant su praėjusio tyrimo rezultatais (pagal VRM  atliekamą ar analogišką tyrimą), proc.--2
Valdysena
Užtikrinti veiklos vykdymą pagal aukščiausius etikos, skaidrumo, antikorupcijos,  standartus.
Rodiklis (-iai)202420252026
Atliktas atsparumo korupcijai lygio nustatymas pradinei reikšmei nustatyti, vnt.1--
Atsparumo korupcijai lygio teigiamas augimas, lyginant su 2024 m., proc.-510
V. RIZIKŲ VALDYMAS

Aplinkos ministerija išreiškia lūkestį, kad įstaigos vadovas nustatys veiksmingą vidaus kontrolės sistemą, kuri padės užtikrinti įstaigos veiklos teisėtumą, efektyvumą, rezultatyvumą ir skaidrumą, strateginių tikslų įgyvendinimą ir visų su tuo susijusių rizikos veiksnių valdymą.
Aplinkos ministerija išreiškia lūkestį, kad įstaigos vadovas vykdys apgalvotą ir motyvuojančią personalo valdymo politiką, siekdamas užtikrinti pakankamo kvalifikuoto personalo buvimą, rūpinsis darbuotojų kvalifikacijos kėlimu, skaidrios darbuotojų darbo apmokėjimo ir motyvavimo sistemos palaikymu.
Aplinkos ministerija išreiškia lūkestį, kad įstaigos vadovas tinkamai rūpinsis informacinių sistemų (toliau – IS) atnaujinimu, saugumu, sklandaus jų veikimo užtikrinimu skirdamas pakankamus materialinius ir finansinius resursus, samdydamas kvalifikuotus atsakingus darbuotojus, nustatydamas ir patvirtindamas vidines tvarkas, metodikas ir procedūras, užtikrinančias sėkmingą IS funkcionavimą. Išskiriamos šios svarbiausios rizikos:

1) dėl žmogiškųjų resursų trūkumo ar nepakankamos jų kvalifikacijos organizacijoje, galinčių: a) sukelti veiklos sutrikimą, tikslų ir uždavinių pasiekimo vėlavimą ar neįvykdymą; b) sudaryti sąlygas nacionalinę oro teršalų apskaitą vykdyti ir prognozes skaičiuoti neužtikrinant pakankamo ES reikalaujamo skaidrumo, nuoseklumo, palyginamumo, išsamumo ir tikslumo.

2) dėl informacinių sistemų gedimo (išorinio įsilaužimo), galinčio sutrikdyti įstaigos darbą, asmenų aptarnavimą, duomenų nutekinimą.

3) dėl neatnaujintų informacinių sistemų ir pasenusios įrangos neužtikrinamas tikslių ir tinkamų duomenų ataskaitų pateikimas nacionalinėms ir tarptautinėms organizacijoms, efektyvus valstybinių laboratorinių duomenų suvedimas.

 

 

Atnaujinimo data: 2024-12-30