2021-12-07 seminaras „SCIP duomenų bazė ir REACH: gaminių tiekėjų pareigos“

2021 m. gruodžio 7 d. Aplinkos apsaugos agentūros Cheminių medžiagų skyrius, bendradarbiaudamas su Baltijos aplinkos forumu, surengė nuotolinį seminarą „SCIP duomenų bazė ir REACH: gaminių tiekėjų pareigos“. Sulaukėme didelio susidomėjimo, į seminarą užsiregistravo virš 200 dalyvių. Prie nuotolinio seminaro prisijungė 140 dalyvių.

Seminaras yra Cheminių medžiagų skyriaus vykdomos informacinės kampanijos „SCIP duomenų bazė – pavojingos medžiagos gaminiuose“ baigiamasis renginys. Tiek informacinė kampanija, tiek šis seminaras vykdomi, siekiant didinti Lietuvos chemijos ir gaminių pramonės įmonių sąmoningumą ir kuo plačiau paskleisti žinią apie naujas gaminių tiekėjams taikomas pareigas Lietuvoje nuo 2021 m. liepos 1 d. dėl pranešimo teikimo į SCIP duomenų bazę.

Su Cheminių medžiagų skyriaus vykdoma informacine kampanija bei kur galima susirasti gaminių tiekėjams aktualią informaciją, nuotolinio seminaro dalyvius supažindino Aplinkos apsaugos agentūros Cheminių medžiagų skyriaus vedėja Otilija Špūrienė. Aplinkos apsaugos agentūros Cheminių medžiagų skyriaus vyr. specialistė Beata Volujevič pristatė gaminių tiekėjams taikomas pareigas pagal REACH reglamento reikalavimus, o Agnė Janonytė supažindino su gaminių tiekėjams taikomomis pareigomis dėl pranešimo teikimo į SCIP duomenų bazę. Baltijos aplinkos forumo atstovė Audronė Alijošiūtė – Paulauskienė pristatė pranešimą dėl vartotojų informavimo apie labai didelį susirūpinimą keliančias medžiagas (SVHC) gaminiuose ir pakvietė juos parsisiųsti bei naudoti mobiliąją programėlę „Scan4Chem“. Po pranešimų pristatymo vyko interaktyvi konsultacija, kurios metu ūkio subjektai turėjo galimybę užduoti klausimus tiesiogiai pranešėjams.

Su pristatytais pranešimais galite susipažinti čia:

  • Informacinės kampanijos „SCIP duomenų bazė – pavojingos medžiagos gaminiuose“ pristatymas
Pranešimas
  • Gaminiams taikomi reikalavimai pagal REACH reglamentą
Pranešimas
  • Vartotojų informavimas apie labai didelį susirūpinimą keliančias medžiagas (SVHC)
Pranešimas
  • SCIP duomenų bazė: gaminių tiekėjų pareigos
Pranešimas
  • SCIP seminaro įrašas
Vaizdo įrašas
  • Seminaro „SCIP duomenų bazė ir REACH: gaminių tiekėjų pareigos“ vertinimo apklausos rezultatai
Pranešimas

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-10