Agentūros specialistai susipažino su Lenkijos kolegų turimu Bruker firmos oro taršos matavimo prietaisu FT-IR

Data

2022 05 09

Įvertinimas
0
280244534_694828805069034_3041348604999114823_n.jpg

Gegužės 5 d. Agentūros Aplinkos tyrimų departamento specialistai lankėsi Krokuvoje.

 

Kolegos vyko susipažinti su Lenkijos vyriausiosios aplinkos apsaugos inspekcijos turimu Bruker firmos oro taršos matavimo prietaisu FT-IR.

 

Krokuvos laboratorijos darbuotojai parodė automobilį su į jį sumontuotu FT-IR oro taršos matavimo prietaisu, pademonstravo ir paaiškino prietaiso veikimą bei matavimo principus. Taip pat buvo imituotas cheminio nuotėkio scenarijus, kurio metu, laboratorijos kieme buvo išpiltas amoniako tirpalas, prietaisu FT-IR buvo nustatytą tiksli cheminės medžiagos išsipylimo vieta ir nustatytas cheminės medžiagos koncentracijos lygis.

 

Prietaiso pristatyme dalyvavo Nacionalinės aplinkos oro kokybės etaloninės laboratorijos vadovas bei laboratorijos darbuotojai. Po prietaiso pristatymo laboratorijos vadovas surengė ekskursiją po Nacionalinės aplinkos oro kokybės etaloninę laboratoriją, aprodė cheminių tyrimų laboratorijas.

 

Šio vizito metu įgytos žinios padės įvertinti prietaiso FT-IR panaudojimo galimybes Lietuvoje bei nustatyti ekonominį naudingumą. Susitikimo metu taip pat buvo aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės.