Aplinkos apsaugos agentūrai vadovaus dr. Milda Račienė

Data

2021 09 21

Įvertinimas
3
2637_95b482bc60117d0157fe650533d37585.jpg

Šiandien Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.

Naujosios vadovės teigimu, jos prioritetai vadovaujant Aplinkos apsaugos agentūrai bus stiprinti taršos prevenciją, operatyviai valdyti riziką, taip pat vidinė ir išorinė komunikacija, visuomenės ir pramonės švietimas. „Sieksiu, kad Aplinkos apsaugos agentūra taptų lygiavertė kitoms ES šalių aplinkos apsaugos agentūroms ir pavyzdys kitiems Lietuvoje, dirbantiems aplinkosaugos srityje, skaidri ir atvira, kompetencijų ir iniciatyvų dėka siekianti tvaraus žmogaus ir aplinkos santykio“, – sako Aplinkos apsaugos agentūros direktorė Milda Račienė.

Aplinkos ministro Simono Gentvilo žodžiais, visuomenė agentūrai kelia didelius lūkesčius. „Agentūra yra kertinė organizacija, Lietuvos aplinkosaugos smegenys. Ministerija įstaigai suteiks stabilumą, o pati tikisi analizės, laboratorinių išvadų, patarimų, kaip reguliuoti kai kuriuos sektorius“, – sako Simonas Gentvilas.

Aplinkos apsaugos agentūroje Milda Račienė pradėjo dirbti 2011 m. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės departamento Kontrolės organizavimo ir taršos prevencijos įgyvendinimo skyriaus vyriausiąja specialiste. Nuo 2012 m. ji vadovavo Taršos prevencijos departamento Taršos prevencijos ir poveikio aplinkai vertinimo skyriui, o nuo 2018 m. buvo Taršos prevencijos departamento direktore. 

Milda Račienė yra įgijusi biomedicinos mokslų srities ekologijos ir aplinkotyros krypties daktaro laipsnį. Nuo 2018 m. ji taip pat dirba lektore Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedroje.