Ar tikrai perkame saugias prekes?

Data

2022 06 07

Įvertinimas
0
shoping(1).png

Gyvename vartotojiškoje visuomenėje, tad neišvengiamai kasdien ką nors perkame, tiek gyvai lankydamiesi parduotuvėse, tiek interneto platformose. Prekių gausa ir perkamoji galia laikoma žmogaus gyvenimo gerovės ir visuomeninės pažangos svarbiausiais rodikliais.

Įsigydami patinkančią, dažnu atveju, finansiškai patrauklią prekę, retas kuris susimąstome – ar įgytas daiktas saugus mums ir mus supančiai aplinkai. Į rinką visgi patenka produktai, kurie, yra pavojingi žmonių sveikatai ir aplinkai, pavyzdžiui, dėl savo cheminės sudėties ar smulkių, pavojingų detalių, kurios gali sužeisti.

Būdami atsakingi vartotojai, turime žinoti, kur galima patikrinti įsigytos ar dar tik planuojamos įsigyti prekės saugumą. O galimybių tą padaryti – ne viena.

Europos Sąjungoje siekiama maksimaliai užtikrinti vartotojų saugumą, todėl sukurta skubaus įspėjimo apie pavojingus ne maisto produktus sistema – „Safety Gate“. Naudojantis šios sistemos duomenimis, kiekvienas ES vartotojas gali pasitikrinti, ar jo įsigytas produktas nėra iš rinkos pašalintų produktų sąraše. „Safety Gate“ leidžia greitai keistis informacija tarp ES valstybių narių ir Europos Komisijos apie nesaugius ne maisto produktus, keliančius pavojų aplinkai, vartotojų sveikatai ir saugai. Potencialiai pavojingų sąrašą rasite čia.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba interneto svetainėje nuolat atnaujina Pavojingų produktų sąrašą. Sveitainėje galite atlikti paiešką 9 prekių kategorijose. Potencialiai pavojingų ne maisto produktų sąrašą rasite čia.

Pastebėję, kad rinkoje esantis produktas gali kelti pavojų aplinkai, vartotojų sveikatai ir saugai, galite kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (el. paštu [email protected]), kuri atliks tyrimą bei imsis priemonių vartotojų saugai užtikrinti.