Artėjant Vėlinėms – kvietimas santūriai pagerbti mirusiųjų atminimą

Data

2021 10 26

Įvertinimas
1
Dizainas be pavadinimo (21).png

Artėjant Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms, gyventojai kviečiami laikytis tradicijos santūriai pagerbti mirusiųjų atminimą – su mažiau žvakių ir plastiko gaminių. Deja, bet šios šventės kasmet baigiasi atliekų antplūdžiu. Visiškai išvengti atliekų nepavyks, tačiau kiekvienas gali tinkamai pasirūpinti susidariusiomis šiukšlėmis ir pasirinkę santūrią kapų puošybą ženkliai sumažinti jų kiekį.

Ne visos po Vėlinių susikaupusios atliekos gali būti perdirbamos. Todėl reikėtų pirmenybę teikti daugkartinėms kapinių žvakėms, į kurias pakartotinai galima įstatyti parafino dagtį, uždegti vieną žvakutę, o ne dešimtis, taip pat vengti dirbtinių gėlių ir nevynioti gėlių į plastikines pakuotes.

Tvarkant kapus pirmiausia reikia atskirti žaliąsias atliekas (nuimta augalija, šakos, papuošimui naudotos gėlės ir kt.) ir išmesti jas į tam skirtus konteinerius. Kitas atliekas – stiklą (stiklinius indelius), plastiką (plastikinius vazonėlius), popierių ir kartoną – išrūšiuoti ir išmesti į tokioms atliekoms skirtus konteinerius. Netinkamas naudoti žvakes jokiu būdu negalima mesti į žaliųjų atliekų konteinerius.