Automobilių taršos matavimo akcija didžiuosiuose miestuose

Data

2021 06 30

Įvertinimas
1
IMG_20210630_134909.jpg

Aplinkos apsaugos agentūra, bendradarbiaudama su Aplinkos apsaugos departamento ir Kelių policijos pareigūnais, birželio 29–30 dienomis matavo teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose. Akcija surengta siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į oro taršos problemą ir paskatinti rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones.

Patikrinimų metu buvo stabdomi automobiliai ir atliekami kontroliniai anglies monoksido (CO) kiekio išmetamosiose dujose matavimai transporto priemonėse su benzininiais varikliais bei išmetamųjų dujų dūmingumo matavimai transporto priemonėse su dyzeliniais varikliais. 

Akcijos metu aplinkosaugininkai ne tik matavo teršalų kiekį, bet ir informavo vairuotojus apie alternatyvias aplinkai nekenksmingas transporto priemones bei automobilių išmetamųjų dujų poveikį sveikatai ir aplinkai.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Lietuvoje kelių transporto sektorius išmeta 62 proc. viso per metus išmetamo azoto oksidų, 13 proc. anglies monoksido ir 23 proc. kietųjų dalelių KD2,5 kiekio. Įsivyravus kaitrai ir sausiems orams, miestuose ypač padidėja kietųjų dalelių KD10 koncentracijos ore.