2024-01-29

Dėl Europos Sąjungos apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos dalyvių informavimo

Informuojame, kad siekiant efektyvesnio ir paprastesnio būdo Europos Sąjungos Apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos (toliau – ES ATLPS) dalyviams atlikti užduotis ir laikytis įsipareigojimų, pagal Reglamentą (ES) 2018/2066 dėl išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio stebėsenos ir ataskaitų teikimo pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2003/87/EB, kuriuo iš dalies keičiamas Komisijos reglamentas (ES) Nr. 601/2012, planuojama nuo 2025 m. pereiti prie ataskaitų teikimo būdo naudojantis „ES ETS Reporting tool“ sistema. 

Nuo 2024 m. sausio 1 d. iki 2024 m. gruodžio 31 d. vyks pereinamasis laikotarpis, kuomet visi veiklos vykdytojai, dalyvaujantys ES ATLPS, galės teikti Aplinkos apsaugos agentūrai (toliau – Agentūra) išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (toliau – ŠESD) stebėsenos planus, metines išmetamų ŠESD kiekio ir Veiklos lygio duomenų ataskaitas (toliau – VLDA) prisijungę prie elektroninės Europos Komisijos sukurtos sistemos „ES ETS reporting tool“. Sistemos naudotojo vadovą, kuriame yra prisijungimo nuoroda, galite rasti ČIA. 

Taip pat informuojame, kad vadovaujantis Reglamento (ES) 2019/1842, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2003/87/EB taikymo taisyklės, susijusios su tolesne nemokamų apyvartinių taršos leidimų paskirstymo koregavimo dėl veiklos lygio pokyčių tvarka, 3 straipsnio 3 punktu, nuo 2024 metų visi veiklos vykdytojai turės teisę teikti VLDA kartu su metinėmis išmetamų ŠESD kiekio ataskaitomis iki kovo 31 d., o ne iki vasario 10 d. 

Daugiau informacijos ir ataskaitų šablonus rasite skiltyje Informacijos mainų centras