Lietuvos gyventojas per metus „pagamina“ 483 kg komunalinių atliekų

Data

2022 11 25

Įvertinimas
0
Untitled design.png

Lapkričio 25-ąją, kaip atsvara besaikiam pirkimui ir neatsakingam vartojimui, minima „Nepirk nieko“ diena. Tą dieną žmonės kviečiami nepasiduoti impulsui ir bent trumpam atsisakyti savo vartotojiškumo įpročių ir vengti nereikalingų pirkinių. 

Pirmą kartą ši diena buvo suorganizuoja Vankuveryje, Kanadoje dar 1992 metais. „Nepirk nieko“ dienos metu gyventojai raginami ne tik susilaikyti nuo pirkinių, bet ir pasidomėti, kas slypi už mūsų perkamų produktų, kaip jie atkeliavo į parduotuvių lentynas.

Pirkiniai, tai ne tik pačios prekės ir daiktai, – bet ir pakuotės, kurios iš karto keliauja į šiukšlių konteinerius ir sudaro nemažą dalį „pagaminamų“ šiukšlių. Vienas Lietuvos gyventojas per metus sugeneruoja 483 kg komunalinių atliekų. Kasmet šis kiekis didėja maždaug 10-čia kilogramų.

1 pav. Komunalinės atliekos, tenkančios vienam gyventojui 20102020 m.

 

Maisto švaistymas

Kita opi problema – didėjantis maisto švaistymas. Tarp Europos Sąjungos šalių Lietuva yra vidutiniškai maistą švaistanti šalis. Jungtinių Tautų duomenimis, 2019 m. daugiausia namų ūkiuose išmesto maisto vienam gyventojui teko Graikijoje – beveik 142 kg, mažiausiai maisto išmetė slovėnai – 34 kg per metus.

2 pav. Išmestas maistas namų ūkiuose 2019 m. (kg / vienam gyventojui)

 

 

© Aplinkos apsaugos agentūra
Naudojant Aplinkos apsaugos agentūros informaciją, būtina nurodyti šaltinį.