Lietuvos ir Lenkijos ekspertai aptarė tarpvalstybinių vandenų naudojimą ir apsaugą

Data

2022 12 07

Įvertinimas
0
Untitled design (26).png

2022 m. gruodžio 6 d. vyko nuotolinis Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinių vandenų komisijos, dešimtasis Komisijos posėdis. Jame Lietuvai atstovavo Aplinkos apsaugos  agentūros, Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento ir  Sienos kontrolės organizavimo valdybos atstovai.

Buvo pristatytos 2022 m. darbo grupių, kurios bendradarbiavo tarpvalstybinių vandenų išteklių ir potvynių rizikos valdymo, tarpvalstybinių vandenų išsaugojimo ir apsaugos nuo taršos srityje, veiklos ir 2023  m. darbo planai ir aptarti bendradarbiavimo su Lietuvos–Lenkijos sienos komisija klausimai.

Šiemet darbo grupės bendradarbiavo rengiant upių baseinų rajonų valdymo planus: buvo aptarti nustatyti poveikiai vandens telkiniams, dėl kurių negalima pasiekti geros būklės, priemonės būklės gerinimui, atliktas tarpvalstybinių vandens telkinių abiejose šalyse būklės įvertinimo palyginimas. Aptarti potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapių ir rengiamų valdymo planų šalyse situacijos.

Buvo apsikeista informacija apie šalyse vykdomą tarpvalstybinių vandens telkinių monitoringą. Šešupės upėje palyginimo tikslais buvo bendrai buvo imami ėminiai ir kiekvienoje šalyje atlikti tyrimai.

Nagrinėtas šalyse esamas reglamentavimas dėl ūkinės veiklos potvynių užliejamose zonose, vidaus vandens kelių tvarkymo, dėl plaukiojimo priemonių naudojimo ir taikomų suvienodintų aplinkosauginių reikalavimų, padedančių laivybos plėtrai abejose šalyse tarpvalstybiniame Galadusio ežere. Aptarti teisiniai reikalavimai šalyse, kai pasienio vandenyse reikalinga atlikti darbus, susijusius su valstybės sienos ir/ar krašto apsauga ir apsikeista informacija apie pasienio vandens telkiniuose vykdytą ir planuojamą stebėseną bei priežiūros darbus, siekiant užtikrinti valstybių sienos stabilumą.

Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinių vandenų komisija sukurta, vadovaujantis 2005 m. birželio 7 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lenkijos Respublikos Vyriausybės susitarimu dėl bendradarbiavimo tarpvalstybinių vandenų naudojimo ir apsaugos srityje.

_____________________________________

© Aplinkos apsaugos agentūra
Naudojant Aplinkos apsaugos agentūros informaciją, būtina nurodyti šaltinį.