Nuo šiol Vilniaus oro kokybę bei žiedadulkių koncentraciją galima stebėti esamuoju laiku

Data

2022 03 28

Įvertinimas
2
oras vilniuje.png

Nuo šiol informacijos apie oro kokybę Vilniuje turėsime dar daugiau. Vilniaus miesto savivaldybė oro užterštumą nuolat stebi 34-iose miesto vietose, o stebėjimų duomenys, kartu su valstybinio oro monitoringo stočių duomenimis, pateikiami svetainėje https://miestoplauciai.vilnius.lt/orotarsa/

 

Sensoriais matuojamos kietųjų dalelių (KD10, KD2,5, KD1,0), ozono, anglies monoksido, lakiųjų organinių junginių, azoto oksidų, sieros dioksido, amoniako koncentracijos. Taip pat miesto gyventojai galės žinoti kokių žiedadulkių koncentracija vyrauja aplinkos ore. Sistemoje pateikiama alksnio, lazdyno, beržo, miglinių augalų, kiečio, ambrozijos žiedadulkių koncentracijos informacija.

 

Bioaerozolių koncentracijos informacija itin aktuali ir naudinga žiedadulkių alergenams jautriems asmenims, kurie siekia išvengti jų poveikio sveikatai. Gyventojai gali įvertinti riziką arba imtis prevencinių priemonių alerginei reakcijai mažinti.

 

Svetainėje oro taršos ir kokybės duomenys yra atnaujinami kiekvieną minutę, o žiedadulkių koncentracija mieste – kas valandą.

 

Atkreipiame dėmesį, kad sensoriais atliekami tyrimai yra informacinio pobūdžio ir mažesnio tikslumo nei valstybinio aplinkos oro monitoringo duomenys, tačiau suteikia papildomos informacijos apie oro kokybę mieste.