Vandens gręžinių įteisinimas: ką svarbu žinoti!

Data

2022 05 19

Įvertinimas
0
greziniai.png

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės gelmių įstatymo ir Žemės gelmių registro nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. 198 „Dėl Lietuvos Respublikos žemės gelmių įstatymo įgyvendinimo“, visi gręžiniai (tiek skirti požeminio vandens išteklių naudojimui, tiek tyrimams, tiek angliavandenilių išgavimui ar geoterminės energijos naudojimui) turi būti registruoti Žemės gelmių registre.

Siekdama, kad šis procesas vyktų kuo sklandžiau, Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos geologijos tarnyba parengė išsamų dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą, kuris yra nuolatos atnaujinamas ir papildomas, atsižvelgus į problemas, kliūtis, su kuriomis susiduria norintieji įteisinti gręžinį.

Su atnaujintais dažniausiai užduodamais klausimais galite susipažinti čia, o čia rasite aiškiai ir nuosekliai išdėstytus žingsnius, kokius konkrečius veiksmus reikia atlikti.

Pasitikrinti ar gręžinys yra registruotas Žemės gelmių registre galima čia (iš pirmosios skilties „Žemėlapis“ pasirinkti „Gręžinių žemėlapis“ (reikalinga sutikti su sąlygomis).

Kilus papildomų klausimų ar abejonių, prašome kreiptis tel. 8 670 73333, 8 607 30591,  I-IV 8–17 val., V 8-15:45 val., pietūs 12–12:45 val. arba elektroniniu paštu [email protected]