Vieninteliai atstovai turi deklaruoti Bendrijai nepriklausančių šalių gamintojus

Data

2022 06 28

Įvertinimas
0
image001.png

Pagal REACH reglamento 8 straipsnį paskirti Vieninteliai atstovai (toliau – VA) iki 2022 m. spalio 14 d. REACH-IT sistemoje privalo identifikuoti ne Bendrijai priklausančios šalies gamintojus, kuriems jie atstovauja, nurodydami jų kontaktinę informaciją. Bendrijai priklauso Europos Sąjungos šalys bei Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas. Kontaktinė informacija, kurią privaloma pateikti tai:

  • ne Bendrijai priklausančios šalies gamintojo pavadinimas, adresas, telefono numeris ir el. pašto adresas;
  • kontaktinis asmuo;
  • gamybos ar ruošimo vieta;
  • interneto svetainės adresas;
  • nacionalinis įmonės identifikavimo numeris.

Primename, kad kiekvienam ne Bendrijai priklausančios šalies gamintojui VA privalo turėti atskirą REACH-IT paskyrą. Taip pat jei įmonė yra paskirta kaip VA, bet tuo pačiu jai tenka ir gamintojo, ir/arba importuojo vaidmuo pagal REACH reglamentą, jai reikia turėti atskiras REACH-IT paskyras, skirtas VA ir gamintojo/importuotojo vaidmenims. Jei dėl šių reikalavimų įmonėms teks pertvarkyti savo REACH-IT paskyras, mokestis už registracijų perkėlimą į REACH-IT paskyras gali būti netaikomas iki 2022 m. spalio 14 d.

Daugiau informacijos apie tai, kaip pertvarkyti REACH-IT paskyras bei nemokėti registracijos perkėlimo mokesčio, rasite vadove „Vieninteliai atstovai: kaip užtikrinti, kad jūsų paskyra atstovautų tik vienam ne ES gamintojui“.

Daugiau informacijos apie naują reikalavimą VA rasite ECHA puslapyje https://echa.europa.eu/lt/-/only-representatives-must-declare-their-non-eu-manufacturers