exclamation

2022-01-27 nuo 19:00 iki 24:00 val. bus atliekami techniniai darbai, todėl galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Vyks diskusija „Pavojingų cheminių medžiagų vengimas – žingsnis link atsakingo produkto“

Data

2021 12 16

Įvertinimas
0
use_your_right_to_ask_lg.jpg

Mus nuolat veikia daugybė cheminių medžiagų. Jų gali būti ne tik kosmetikoje, buitinėje chemijoje, bet ir gaminiuose: drabužiuose, virtuvės induose, balduose ir net vaikų žaisluose. Kai kurios iš šių medžiagų gali būti pavojingos sveikatai ir aplinkai. 

Vartotojai turite teisę klausti, ar jį dominančiuose produktuose yra labai didelį susirūpinimą keliančios cheminės medžiagos (SVHC – substances of very high concern), o tiekėjai turi nemokamai suteikti jiems šią informaciją per 45 dienas nuo tokio prašymo pateikimo dienos. Ši teisė žinoti yra numatyta REACH reglamente. 

Gruodžio 22 d. nuo 14 val. Baltijos aplinkos forumas organizuoja diskusiją  „Pavojingų cheminių medžiagų vengimas – žingsnis link atsakingo produkto“, kurios metu bus svarstomi klausimai, ar dažnai vartotojai naudojasi savo teise klausti, ar pakanka šiandien įmonėms tik reaguoti į pateiktas užklausas, ar atsakingo verslo principus deklaruojančios įmonės turi imtis iniciatyvos.

Diskusijos  dalyviai:

  • dr. Violeta Kaunelienė, Kauno technologijos universiteto mokslininkė, aplinkosaugininkė; 
  • Jurga Rimkė, chemijos ekspertė, Intra Vires;
  • Beata Volujevič, REACH-CLP pagalbos tarnyba;
  • Kęstutis Kupšys, Lietuvos vartotojų aljanso viceprezidentas (TBC);
  • Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Kviečiame klausytis diskusijos ir užduoti klausimus. Registracija į diskusiją čia.

Daugiau informacijos apie renginį čia.