Vyks skaitmeninės jūros hakatonas

Data

2021 06 18

Įvertinimas
0
210858029_3003546999924539_4274994068783870517_n.png

Pirmąkart Baltijos šalių istorijoje organizuojamas išskirtinis tarptautinis nuotolinis hakatonas „HACK DigitalSea‘21“. Organizatoriai skirtingose kategorijose dėl 12 000 eurų prizinio fondo kviečia dalyvauti tiek dar tik idėjų ieškančius studentus, tiek ir patyrusias startuolių komandas. Registracija jau prasidėjo ir tęsis iki birželio 27 d. „HACK DigitalSea‘21“ vyks liepos 3–4 dienomis.

Tarptautinis nuotolinis trijų Baltijos valstybių organizuojamas hakatonas skirtas skaitmeninių ir inovatyvių sprendimų paieškoms, galinčioms paskatinti žaliųjų uostų plėtrą, sumažinti taršą bei laivybos poveikį, išlaikyti natūralią bioįvairovę, stiprinti maisto vertės grandines, skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą, efektyviau išnaudoti logistikos galimybes, aktyviau įtraukti visuomenę į šiuos procesus.

„HACK DigitalSea‘21" hakatone patyrusi tarptautinė komisija išrinks po vieną komandą nugalėtoją kiekvienoje organizatorių išskirtoje kategorijoje. Tarp hakatono mentorių ir žiūri narių – ir Aplinkos apsaugos agentūros Jūros aplinkos vertinimo skyriaus vedėja Aistė Kubiliūtė. Ji glaudžiai bendradarbiauja su geriausiais Lietuvos mokslininkais jūros srityje, aktyviai veikia Helsinkio komisijos ir Europos Komisijos darbo grupėse bei kartu su tarptautiniais ekspertais ieško sprendimų, gerinančių jūros aplinkos būklę.

Anot Aistės Kubiliūtės, eutrofikacija, vandens žydėjimas, cheminė tarša ir bioįvairovės nykimas kelia vis naujus iššūkius siekiant geros jūros aplinkos būklės. Baltijos jūra yra ketvirta pagal užterštumą pasaulyje, ji yra stipriai paveikta cheminių medžiagų ir eutrofikacijos, vienu metu joje plaukioja net 2 000 laivų, o nesaikinga žvejyba, dugninio tralo naudojimas ir žuvininkystės ūkiai yra padarę didžiulę žalą Baltijos jūros ekosistemai. Be to, šiandien jūroje yra nemažai neišnaudoto potencialo – pavyzdžiui, iš makrodumblių pagaminta biomasė gali būti naudojama kaip maistas ir kiti naudingi vartojimui produktai, tačiau Baltijos jūroje makrodumblių auginimas ir derliaus gavimas vis dar yra kūdikystės stadijoje.

Todėl hakatono dalyviai bus kviečiami pasirinkti iššūkį vienoje iš keturių kategorijų: Tikslioji žuvininkystė ir akvakultūra; Tvari aplinka; Pažangūs logistikos sprendimai bei Atsinaujinanti energetika. Kiekvienoje iš šių kategorijų bus galima pasirinkti po konkretų iššūkį, kuris bus suformuotas kasdien su juo susiduriančių organizacijų.