Paskelbta SCIP duomenų bazė – sužinokite apie pavojingas medžiagas gaminiuose

Data

2021 09 22

Įvertinimas
0
147_d03df706cb95d43e4b62ee9dc902227c.png

Europos cheminių medžiagų agentūra paviešino SCIP duomenų bazę, kurioje yra sukaupta daugiau nei 4 mln. pranešimų apie gaminius. 

Daugiau nei 6000 įmonių visoje Europos Sąjungoje pateikė pranešimus į SCIP duomenų bazę apie gaminius, kuriuose yra labai didelį susirūpinimą keliančių medžiagų iš Kandidatinio sąrašo, kai jų koncentracija viršija 0,1 % gaminio masės. Daugiausia pranešimų yra pateikta apie mašinų, matavimo instrumentų, elektronikos įrangos, transporto priemonių ir jų dalių, gumos gaminių ir baldų kategorijoms priskiriamus gaminius.

SCIP duomenų bazės tikslas – užtikrinti, kad informacija apie gaminius per visus jų gyvavimo ciklo etapus, įskaitant atliekų etapą, būtų prieinama viešai. Ji taip pat padės vartotojams priimti labiau pagrįstus sprendimus dėl gaminių įsigijimo, o atliekų tvarkytojams – plėtoti pakartotinį gaminių naudojimą ir medžiagų perdirbimą. 

Paiešką SCIP duomenų bazėje galima vykdyti pagal šiuos paieškos kriterijus: gaminio tapatybę, kategoriją, medžiagos ir mišinio kategoriją, labai didelį susirūpinimą keliančią medžiagą, priežastį, pagal kurią cheminė medžiaga buvo įtraukta į Kandidatinį sąrašą.

Daugiau informacijos apie tai, kaip vykdyti paiešką SCIP duomenų bazėje, galima rasti šiame vaizdo įraše ir Europos cheminių medžiagų agentūros svetainėje.

Pranešimo teikimo į SCIP duomenų bazę pareiga yra taikoma nuo 2021 m. sausio 5 d. Naudingą informaciją apie SCIP pranešimo parengimą ir pateikimą galima rasti čia.